Fas'ta Trekking Toubkal

Fas'ta Trekking Toubkal

Marrakech , Toubkal, Morocco

Toubkal zirvesi, Kuzey Afrika'daki en yüksek zirve olup, 4167m yükseklikte, çok sayıda trekking gezisi seçeneği kitlesel olarak düzenlenebilir, ancak trekkerlerin çoğu geziyi 3 veya dört günde yapmayı ve bu zorluk olan zirveye ulaşmayı tercih ediyor.

Yürüyüşçüler genellikle dağa yakın Imlil köyünden geliyor. Dağlara daha yüksek ekipman ve gıda malzemeleri taşımak için taşıyıcıların yanı sıra kalifiye rehberler de kiralanabilir.

Tecrübeli dağcılar için, normal bir rota için rehberlere gerek yoktur, çünkü orta derecede bir yürüyüş ve oryantasyon problem değildir, normal rota Aroumd köyüne kolay bir yürüyüşle başlar.

Aroumd'dan bir taşkın yatağı geçilir ve rota vadinin sol tarafındaki yamaçlarını güneye doğru takip eder, vadi doğuda, Müslüman bir tapınağın etrafında gelişen küçük Sidi Chamharouch yerleşimine uzanmaktadır, sidi Chamharouch'ta, yol derenin üzerinden geçer ve Isougouane vadisinin sağ tarafına dik bir şekilde yokuş yukarı koşar,

 

Günler : | Geceler : 0

Destinasyonlar, planlama ve aktiviteler

 " placeholder="Programme et activitiés" >

Toubkal zirvesi, 4167m rakımla Kuzey Afrika'nın en yüksek zirvesidir. Çok sayıda trekking gezisi seçeneği kitlesel olarak organize edilebilir, ancak trekkerlerin çoğu geziyi 3 veya dört gün içinde yapmayı ve zirveye ulaşmayı tercih eder.

Tavsiye edilen ekipman

Kapsamalar

  • Turist rehberi
  • Otelden al ve geri dön

İlk yorumu yapan siz olun!

Only logged in users can add reviews. Login? x

Rezervasyon Seçenekleri

Kim Hayır Fiyat
Yetişkinler 142.5 Dhs 143 Dhs
Çocuklar 130 Dhs 0 Dhs
Toplam: 143 Dhs
Şimdi Para Yatırma 142.5 Dhs

İlgili Turlar